Meist

Kõik sai alguse sellest, kui otsisime suveks asendustegevust lumelauaga sõitmisele ja aasta oli siis 1999.
Hea sugulane Margus oli endale soetanud kaatri ja veelaua, mis oli üleni alumiiniumist. Sai seda imeasja Hara lahel väikese kaatrikese taga proovitud – töötas ja veel nii hästi, et otsustasime kohe samal sügisel toimunud esimesel Eesti veelaua meistrivõistlustel osaleda.

Härrad Taivo Luik, Karmo Kalk ja Jaano-Martin Ots tõid meid Pärnu jõel toimunud võistlustel oma sõiduoskustega kenasti maapeale tagasi. Neil olid selgelt paremad lauad ja paadi lained suvel harjutamiseks. Sellest hoolimata saadud kogemus motiveeris meid niivõrd võimsalt, et otsustasime veel samal aastal luua Eesti lume-ja veelauaklubi SWB. Selle sündmusega leidis eesti keeles ilmselt ka esimest korda ametlikes dokumentides kasutust sõna “veelaud”.

Klubi SWB eesmärk oli lihtne, propageerida vee- ja lumealaua sporti, mida me ka sisuliselt aastakümneid jutti tegime.

Loomulikult on keeruline spordiala edendada, kui puudub korralik varustus ja nii jõudsimegi üsna ruttu Liquid Force kaubamärgini. Panime e-kirja Tony Finn’ile Ameerikasse teele ja nii see läks – esimesed Liquid Force veelauad jõudsid Eestisse juba aastal 2001, siinkohal muidugi tänusõnad härra Jüri Järvele, kes meid algkapitaliga toona aitas. Suhteliselt ruttu sai meile selgeks, et läbi klubi ei ole mõistlik kauba maaletoomisega tegeleda ning nii aastal 2003 asutasime Alleaa OÜ, mis on Liquid Force toodete ametlik maaletooja tänaseni.

Aastal 2004 soetasime Eesti esimese tutika veelauakaatri Mastercraft X2, millega muuhulgas teenindasime mitmel suvel Soome veelauatuuri ja mis veel 2023 aasta suvel Noblesseri sadamas wakesurfi huvilisi lõbustas.

Meie müügifilosoogi on lihtne, paku ainult seda, millesse ise usud ning mida ise kasutad. Oluline on kvaliteet ning tootearendus.

Mõned olulisemad sündmused, mida on korraldanud Klubi SWB ning toeatanud Alleaa:
Wakeboard Baltic Open
Eesti Meistrivõistlused Veelauasõidus
Kitepark Jam Session
Training Day

Alleaa OÜ
Reg.kood 10947137
Kuusiku 11a, Tabasalu, Harjumaa 76901
Eesti